Nauka polskiego bez problemów

Słowa otaczają nasz przez cały dzień. Bez względu na to, czy mówimy, czytamy i piszemy, bo to dzięki nim funkcjonuje nasz język. Nauka o nim jest szeroką dziedziną, która nie tylko dotyczy tego, jak się porozumiewać. Wchodzi w jego strukturę, historię, ale również kulturę naszego społeczeństwa i terenu, na którym żyjemy. Co więcej, przedmiot język polski, to dziedzina humanistyczna, a więc na lekcjach tego przedmiotu uczymy się o człowieku, jego dorobku i tym, co stworzył. Sięgamy po lektury, uzupełniamy je obrazami, spektaklami i filmami po to, by nie tylko pięknie mówić i z sensem pisać, ale również i po to, by poznać naszą naturę. Nie ze strony biologii, która jest nauką ścisłą i stwierdza fakty, ale ze strony psychologii i naszego życia. Aby dobrze pojąć wiedzę z tego zakresu, warto jest sięgnąć po książkę, która te wszystkie zagadnienia zbierze w całość. Dobrym podręcznikiem, który pozwoli na zapoznanie się z taką wiedzą i otworzy nas na wrażliwość, jest podręcznik “Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych” (https://www.taniaksiazka.pl/jezyk-polski-3-zakres-podstawowy-i-rozszerzony-podrecznik-dla-szkol-ponadpodstawowych-magdalena-steblecka-jankowska-p-1542296.html).

Nie tylko zabawa słowem

Książka ma za zadanie wprowadzić nas to świata humanistów, dlatego w środku porusza nie tylko stylistykę, ortografię i składnie, ale i filozofię, przedstawia prace artystów i pokazuje kontekst historyczny dla każdej przedstawionej epoki. Dzięki temu uczniowie mogą dokładnie poznać, z czym się wiąże dane dzieło i pozwoli zrozumieć, jak ważny dla sztuki i literatury jest człowiek. Co więcej, książka pozwala na samodzielne myślenie, pozyskiwanie wiedzy i nie zadaje znienawidzonego przez wszystkich pytania “co autor miał na myśli?”.

Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych” to książka opracowana przez Operon. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zostały w niej zawarte wszystkie niezbędne informacje, ponieważ wydawnictwo to nie tylko specjalizuje się w pisaniu podręczników, ale i w przygotowaniu próbnych matur. Dzięki temu doświadczeniu uczeń może dobrze przygotować się do egzaminu i mieć pewność, że odpowie na nim na wszystkie zadane pytania.